Włączaliśmy dobrą energię

02-06-2015

Włączaliśmy dobrą energię razem z Warszawą

W ubiegłą niedzielę, program Polskie Gwarancje Pochodzenia Energii miał swój debiut podczas pikniku z okazji Warszawskiego Dnia Energii. Rodzice z dziećmi mieli okazję dowiedzieć się czym jest zielona energia i jak będzie można rozpoznać firmy, które z niej korzystają.

Przez całą niedzielę uczestniczyliśmy w wydarzeniach zorganizowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa. Piknik z okazji Warszawskiego Dnia Energii odbył się na Agrykoli. Przez cały dzień można było zaczerpnąć informacji na temat energii oraz uczestniczyć w grach i zabawach edukacyjnych.

Najważniejszą częścią spotkania z nami było przedstawienie logo programu. Dzięki niemu, już od 15 czerwca, będzie można rozpoznać firmy, które są aktywne ekologicznie i jednocześnie wspierają lokalny rozwój. Każde miejsce, bądź produkt asygnowane naszym znakiem posiada gwarancję pochodzenia energii z zielonego polskiego źródła.

Program Polskie Gwarancje Pochodzenia Energii po raz pierwszy został zaprezentowany tak szerokiej publiczności. Podczas odwiedzin naszego stoiska spacerowicze mieli okazję dowiedzieć się czym są odnawialne źródła energii i dlaczego są tak istotne dla naszego kraju. Najmłodsi uczestnicy dostawali również drobny upominek od organizatora Programu.